GAZETECİ ENDER ERDEMİL HAYATINI KAYBETTİ

Mersin’in sevilen usta gazetecilerinden ve sokak canları dostu Ender Erdemil, uzun süredir tedavi gördüğü amansız hastalığa yenik düştü.

 

Bir süredir tedavi gören ve son vasiyetinde yıllardır evini paylaştığı kedisi için ‘Tırmık’a iyi bakın’ diyen Erdemil’in, cansız bedeninin bilimin kullanması için kadavra olarak bağışladı.


Bir süredir Ortadoğu Hastanesi’nde tedavi gören Erdemil, dün akşam saatlerinde hayata gözlerini yumdu. Amansız hastalığa yenik düşen Gazeteci Ender Erdemir’in son nefesine yakın yanında bulunan gazeteci Mustafa Esmer Cengiz, son sözlerini şöyle aktardı:
“Bugün akşam saatlerinde yanındaydım ‘Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe’ye haber ver gelsin beni buradan çıkarın’ demişti. Kaya Başkana haber verdim, benden hemen sonra yanındaydı aynı şeyleri ona da söylemiş, kısmet değilmiş. Son sözü bana, kedim Tırmık’a iyi bakın olmuştu”

KADAVRA OLARAK BAĞIŞLAMIŞ
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler mezunu olan çeşitli ulusal ve yerel basın organlarında görev yapan 66 yaşındaki 2 çocuk babası Ender Erdemil’in, bedeninin kadavra olarak Mersin Üniversitesi’ne verilmesini vasiyet ettiği ve bu nedenle de işlem yaptırdığı belirlendi.
Ender Erdemil’in, cansız bedeni Tıp Fakültesi öğrencileri için bir süre bilimin gelişmesi için kullanılacak.

 

Kaybettiğimiz değerli gazetecimiz Kazım Ender Erdemil'in Mersin Gazeteciler Cemiyetinde taziyesini gerçekleştirdik.

Merhuma Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

© 2019 Mersin Gazeteciler Cemiyeti tüm hakları saklıdır.

 Bizi takip edin.

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram