top of page
5.JPG
1.JPG
4.JPG
3.JPG

MGC LOKALİNİN İLK HARCI DÖKÜLDÜ

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 112. Yıl dönümü sebebiyle bir dizi etkinlik programı gerçekleştirdi. İlk olarak Mezitli Belediyesi’nin MGC’ye lokal olarak tahsis edeceği binanın temel atma töreni yapıldı. Törene MGC Yönetim Kurulu Üyeleri, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, TRT Çukurova Müdürü Sebahattin Kahraman, Lions Kulübü üyeleri ve çok sayıda gazeteci katıldı.

 

Konuşmasına gazetecilerin ve insanların özgür olduğu bir ülke özlemi içerisinde olduğunu söyleyerek başlayan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Umarım yakın gelecekte ülkemiz, basın özgürlüğü anlamında alt sıralardan üst sıralara çıkar. Düşüncesinden dolayı cezaevlerinde bir tek gazetecinin olmadığı, hür bir şekilde gazetecilerin kalemlerini kullanacakları demokratik bir Türkiye temenni ediyorum.” dedi. Cemiyet lokali ile ilgili de konuşan Başkan Tarhan, yapılacak olan mekanın hem gazetecilere hem de halka açık bir yer olacağını belirterek gerekli işlemlerin hallolmasından sonra yaklaşık bir buçuk ay içerisinde lokalin açılışını gerçekleştireceklerini ifade etti. Konuşmalardan sonra MGC Başkanı R. Kaya Tepe, hizmetlerinden dolayı Neşet Tarhan’a plaket takdim etti.

MGC Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başkan Neşet Tarhan, ellerine aldıkları küreklerle lokalin ilk harcını dökerek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

bottom of page