top of page
medyad..jpg

MGC, MEDYAD’a yapılan saldırıyı kınadı

 

MGC yönetimi Tarsus Medya Mensupları Derneği’ne (MEDYAD) yapılan silahlı saldırıyı kınayarak, saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin bir an önce bulunmasını istedi.

 

Dün akşam saatlerinde Şehitkerim mahallesinde bulunan Tarsus Medya Mensupları Derneği’nin (MEDYAD)bulunduğu binanın giriş kapısına 3 el ateş edilmesi üzerine Mersin Gazeteciler Cemiyeti yönetimi kınama yazısı yayımladı. Kamuoyunun haber alma hakkı için zor şartlarda görev yapan gazetecilerin her dönemde baskılara, fiili veya sözlü saldırılara hedef olduğuna dikkatleri çeken MGC yönetimi, “Gazetelerin ve gazetecilerin hedef gösterildiği bir ortamda toplumsal barış sağlanamaz. Basın özgürlüğünün olmadığı bir toplumda da demokrasiden söz etmek mümkün değildir. Mersin Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu olarak, Tarsus Medya Mensupları Derneği’nin (MEDYAD) merkez binasına yapılan silahlı saldırıyı kınıyoruz.” dedi.

 

MEDYAD’A GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİ

 

Basına yönelik saldırıların aynı zamanda halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yönelik saldırılar olduğuna dikkatleri çeken MGC yönetimi, yayımlanan yazıda şu ifadelere yer verdi: “Kamuoyunun haber alma hakkı için zor şartlarda görev yapan gazeteciler her dönemde baskılara, fiili veya sözlü saldırılara hedef olmaktadırlar. Demokrasi farklı görüşlere tahammül etme rejimidir. Basına yönelik saldırılar direkt halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yönelik saldırılardır. Basın ve düşünce özgürlüğünü benimsemekte zorlanan kişiler gazeteleri ve gazetecileri sürekli hedef göstermekte bu tip saldırılarda önemli rol oynamaktadırlar. Tarsus Medya Mensupları Derneği’nin(MEDYAD) yönetim kuruluna, üyelerine ve çalışanlarına geçmiş olsun diliyor, sorumluların bir an önce bulunmasını istiyoruz.”

 

bottom of page