top of page
2.jpeg
5.jpeg
6.jpeg
8.jpeg

 

MGC tüzük kurultayı gerçekleştirildi

Mersin Gazeteciler Cemiyeti olağanüstü genel kurulu gerçekleştirildi. Yapılan tek gündemli genel kurulda tüzük değişikliği oy çoğunluğu ile onaylandı.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin (MGC) tüzük değişikliğini kapsayan olağanüstü genel kurulu, Akdeniz Belediyesi Konferans Salonunda yapıldı. Genel kurul açılış konuşmasını yapan MGC Başkanı R. Kaya Tepe, hazırlanan tüzüğün bir süredir MGC internet sitesinde üyelerin önerisine açık olduğunu ve tam tüzük değişikliği yapıldığına dikkatleri çekti. Başkan Tepe, “Bugünkü olağanüstü genel kurul tüzük değişikliğini içeriyor. Bu tüzük değişikliği, tam tüzük değişikliğidir. Biz bunun istişaresini dernekler masasıyla da, kendi içimizde de yaptık. Tüzüğün belli başlı maddelerini değiştirmek karışıklığa sebep oluyordu o yüzden tam tüzük değişikliği şeklinde karar aldık. Bununla ilgili bir komisyon kuruldu ve bu tüzük pek çok örnek gördüğümüz cemiyetlerden almış olduğumuz tüzüklerin bir harmanı oldu.” dedi.

“TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ VERDİĞİMİZ SÖZLERİ GERÇEKLEŞTİRMENİN İLK ADIMI OLDU”

Tüzük değişikliği ve tüzük değişikliğinden sonra üye yapılanmasına gidileceğine dair vermiş oldukları sözü de hatırlatan Başkan R. Kaya Tepe, “2019’da yapılan genel kurulda vermiş olduğumuz sözlerden biri tüzüğü değiştirmek ve üye yapılanmasına gitmekti. Bugünkü kurultay ile de verdiğimiz sözleri yerine getirmenin ilk adımını atmış oluyoruz. Pandemi süreci ağır aksak ilerletiyor olsa da vermiş olduğumuz sözleri önümüzdeki genel kurula kadar yerine getireceğiz. Yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımız bunun için çalışıp çaba sarf ediyor. Tabi yine takdir sizin olacaktır. Cemiyet binası ile ilgili de bir sözümüz vardı, biliyorsunuz geçen ay MGC lokalinin temel atma törenini gerçekleştirdik. Ve gene merkez binamızla alakalı ciddi bir çalışma var. Onun da temel atmasını yakın bir zamanda gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Başkanın konuşmasından sonra divan heyetinin yönetiminde tüzükte yer alan değişiklikler görüşüldü. MGC üyelerinin maddeler ile ilgili görüş bildirmelerinin ardından tüzük açık oylama ile oylandı. Hazırlanmış olan tüzük, oy çoğunluğu ile kabul edildi.

 

bottom of page