top of page

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Rüstem Kaya Tepe ve Yönetim Kurulu üyeleri, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’a iade-i ziyarette bulundu.

Ziyarette ilk söz alan MGC Başkanı R. Kaya Tepe, gazetecilik mesleğinin önemine değindi; yerel basının demokrasini vazgeçilmezi olduğunu dile getirerek, yerel basının güçlü olması gerektiğinin altını çizdi. Gazetecilerin, zor ve meşakkatli bir görev üstlendiğini kaydeden Tepe; cemiyetin proje ve çalışmalarından da bahsederek; “MGC, yeni dönemde sorunlarını aşma anlamında ciddi çalışmalar yapıyor. En büyük sıkıntılarımızdan bir tanesi çatı sorunumuzdu.

Kurumsallaşmanın ana teması, kalıcı bir yeriniz olmasından geçiyor. Bu anlamda Sayın Başkanımız bizlere destek veriyor. Teşekkür etmek istiyoruz. Sayenizde bu sorun, çözüm aşamasına geldi. Sorun çözüldükten sonra inanıyoruz ki MGC’nin kurumsallaşması ve geleceği anlamında çok daha iyi işler yapacağız” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak da ziyaretleri nedeniyle MGC yönetimine teşekkür etti, başarılar diledi, belediye olarak yerel basının daima yanında olacaklarının altını çizdi. Basının, demokrasinin olmazsa olmaz en önemli ayaklarından biri olduğunun altını çizen Başkan Gültak; “Bu nedenle imkânlarımız ölçüsünde, gücümüzün yettiği kadar yerel basını yalnız bırakmıyoruz. Ekonomik sıkıntıların çözümünden tutun da diğer sorunların çözümü için var gücümüzle çalışıyoruz. 


Gazeteciler Cemiyeti’nin bir mekân sıkıntısı var. Tabi son hali belli olmadığı için şu anda yeri açıklamıyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız belli bir noktaya geldi. Gazetecilerimizin daha nezih, daha güzel bir mekâna kavuşması için Lütfi Elvan Bakanımız ve bizler mücadele veriyoruz. Günü geldiğinde sözümüzü inşallah yerine getireceğiz. Mersin’de artık barış, sevgi, dostluk konuşulacak. Bunun için var gücümüzle mücadele edeceğimizin sözünü verdik, bunun gereğini de yapıyoruz” diye konuştu.

e4fbf0_56266b8fac0b4702bb19f0a7599b660c_mv2.webp
84054903_1081760205517990_61085035744450.webp
bottom of page