10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Etkinlikleri

  Saat 9:30  Cumhuriyet Alanında Tören

  Saat 9:30  Cumhuriyet Alanında Tören

  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle hazırlamış olduğumuz etkinlik programına Cumhuriyet Alanındaki tören ile başladık. Törene MGC Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve çok sayıda gazeteci katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından MGC Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı. Genç gazeteci Neslihan Akyol'un konuşmasından sonra MGC Başkanı R. Kaya Tepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününe dair konuşma yaptılar.
Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sonlandı.

  Saat 11:00  MTSO iş birliği ile "Medya'nın Geleceği" Paneli

Mersin Gazeteciler Cemiyeti ve Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) işbirliğinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla 'Medyanın Geleceği' konulu bir panel düzenlendi. Dünya Gazetesi Mersin Temsilcisi Fahriye Kutlay Şenyurt moderatörlüğünde düzenlenen panelin konuşmacıları Habertük TV Program Yapımcısı Veyis Ateş, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Senem Duruel Erkılıç ile Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe oldu. Panelde Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Toros Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ahmet Özer, TRT Çukurova Bölge Müdürü Sabahattin Kahraman ile Basın İlan Kurumu Mersin Şube Müdürü Çetin Oranlı da basın mensuplarını yalnız bırakmadı.
 

  Saat 14:00  MGC Binasında Öğle Yemeği

MGC binasında gazetecilerle birlikte öğle yemeği yenildi

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde (MGC) düzenlenen buluşmaya Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak'ın da eşlik etti.

Gün dolayısıyla Akdeniz Belediyesi tarafından organize edilen ve MGC Yönetimi’nin yanı sıra çok sayıda basın mensubunun da katıldığı yemekli buluşmada söz alan Başkan M. Mustafa Gültak basının gücü ve demokratik rejimlerde üstlendiği rolün önemine dikkat çekti.

  Saat 16:00 Mezarlık Ziyareti

MGC Yönetim Kurulu Üyeleri yaşamını yitiren usta gazetecileri mezarları başında andı.

  Saat 18:30 10 Ocak Resepsiyonu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü onuruna Kongre ve Sergi

 Sarayı’nda resepsiyon verdi.Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap  Seçer’in yanı sıra Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda gazeteci katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Seçer,  medyanın herkesi ilgilendiren ve süratle kendini yenileyen bir alan olduğuna dikkat çekti.

© 2019 Mersin Gazeteciler Cemiyeti tüm hakları saklıdır.

 Bizi takip edin.

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram