top of page

Yönetim Kurulu

yonetimkurulu-2_edited.jpg

 ÜYE

 Ali Kemal KÖSEOĞLU

Ali Kemal Köseoğlu 1963 yılında Tarsus'a bağlı Karakütük mahallesinde dünyaya geldi.

 

İlkokul öğrenimini Karakütük'de tamamlayan Ali Kemal Köseoğlu'nun hayata atılması ise Güzeloluk Tesislerinde çıraklık kalfalık ve ustalık yaparak oldu.

1980 tarihinde hayatını Leyla Köseoğlu ile birleştirdi. Bu evlilikten dört kızı dünyaya geldi.1983 yılında Erzurum'da askerlik görevini tamamladı. 1985 yılının Şubat ayında Tarsus 'ta Köseoğlu Ticaret adında Profilo  Bayiliğini alarak Beyaz eşya mobilya mağazasını kurdu. 1986 yılında adana bölgesinde en genç ama en yüksek ciro yapan bayi ödülünü aldı.Bu sürede çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. 

1992 yılında özel radyoların yayın hayatına başlamasıyla Tarsus'un ilk radyo istasyonu Tuğçe Radyo Tv yayıncılık A.Ş Star Radyo Tv' yi kurdu. 1993 yılında Flaş Fm'i .1994 yılında Süper Fm'in 1996 yılında Tempo Fm'in yayın haklarını devralarak radyo zincirlerinin sahibi oldu. Yayın hayatına 1995 yılında Tarsus 'ta yine bir ilke imza atarak Star gazetesini ofset olarak çıkardı.

2010 yılında Flaş gazetesini Tarsus Flash haber İnternet sitesini kurarak yayın hayatına devam eden Ali Kemal Köseoğlu bu sektörde birçok insana istihdam sağladı. Ve yanımızda çalışan bir çok arkadaşımız Tarsus’ta Radyo Gazete sahibi olmuştur.

Halen Tarsus Köseoğlu Medya Grup Başkanlığını yürütmektedir.

Yeniliklere ve değişimin getirdiği dinamik ruha inanan Ali Kemal Köseoğlu mevcut gazetenin ve radyoların internet sitesini de kurmuş olup vizyonunu genişletmeyi amaç edinmiştir.

Mersin Valiliğinin vermiş olduğu mavi kart sahibi, 1997 yılında Tarsus Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeliği, 2000 yılında Tarsus Medya Denetim Kurulu Başkanlığı,

2013 yılında Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcılığı,

2014 yılı Tarsus Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcılığı, 

2015 yılında Tarsus Basın Mensupları Derneğine Başkanlık yapmıştır.

2017 Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulunda sayman olarak görev almıştır.

2019 yılında Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkan yardımcısı olarak görevini aktif bir şekilde yürütmektedir.

bottom of page