top of page

Yönetim Kurulu

17203107_10155140083074320_7900654633993

 BAŞKAN YARDIMCISI

 Deniz Tuncay AKKAPILI

1965 Adana doğumluyum.

 

İlk, orta eğitimimden sonra Adana Motor Ve Teknik Lisesi’nden mezun oldum. Ç.Ü. İktisadi İdari Bilimler Fak. İktisat Bölümünde bir yıl okudum. Burada, Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk, Hukukun temel ilkeleri, İktisat başta olmak üzere çeşitli dersler aldım. Daha sonra Ç.Ü. Ziraat Fakültesine girdim ve buradan mezun oldum. Ardından girdiğim sınavda Yem Bitkileri dalında Yüksek Lisans programını kazandım. Ancak buradaki eğitimimi yarıda bıraktım. Eğitimim boyunca, İletişim, istatistik, Yayım, Verimlilik vd. Konularda birçok Alanda dersler aldım. Uzmanlığımla ilgili Tarım Bakanlığı’nın Yurtiçinde açmış olduğu eğitim ve sınavlarda başarılı olmam sonucu, Hazine Müsteşarlığına bağlı Tarım Sigortaları Bilirkişiliği, Tarım Toprakları Kamulaştırma Bilirkişiliği, Tarım Danışmanlığı Ünvanlarına hak ve yetki sahibi oldum. Mahkemelerde Bilirkişilik yaptım. Yüzlerce köyde binlerce üretici insanla temas edip, iletişim kurdum. Bu sayede habercilik ve yayıncılığıma da etki eden deneyimler kazandım. Bu görevlerde hala faalım.Tüm bu eğitimlerde, mesleki formasyonlarla birlikte, etkin konuşma, beden dili, iletişim, yayın ve yayım alanlarında da dersler aldım.

 

1985 Yılında üniversite öğrencisi iken Yeni Adana Gazetesinde ilk köşe yazılarımı yazmaya başladım. Çeşitli dergilerde şiir ve sanat yazıları yazdım. İlk özel radyo televizyonların açılmasıyla birlikte, Adana Arkadaş Radyo, KRT televizyonunda haber, yorum programları yaptım. 92-98 yılları arasında İstanbul’da yaşadım. Burada İkitelli medyasının kuruluşunda reklam veren, sektör sayfaları düzenleme ve  pazarlama ajansı olarak işlev üstlendim( Sabah, Hürriyet, Milliyet vd). Ajanslarda metin yazarlığı ve düzeltmenlik yaptım.

1998 yılında geldiğim Mersin’de, Kanal 2000, Mersin TV ardından yaklaşık 18 yıl kanal 33 Tv’de Muhabir, sokak röportajları,  Haber koordinatörlüğü, haber program yapım ve sunuculuk olmak üzere yüzlerce yayınla, yüzlerce konukla kentin ve toplumun sorunlarının dile getirilmesine, çözüm üretilmesine katkı ve öneriler  sundum. Kanal 33 Televizyonundan Sorumlu Müdür, Genel Yayın Yönetmeni olduğum anda kendi isteğimle ayrıldım. Bu yıllar içerisinde, Haberci Gazetesi ve Hakimiyet Gazetelerlerinde siyasi, kültürel köşe yazıları yazdım. Radyo Metropol, radyo Çetin ve Kent radyoda haber yorum ve kültür sanat programları yaptım. Gazetecilik yaptığım tüm bu yıllar boyunca, Başta ilk kez verilen Erdemli Kızkalesi Onur Ödülü olmak üzere birçok dalda yılın programı vd. alanlarda ödüller aldım. 

 

Halen; Habercilik, radyo televizyonculuk iş ve aşkıyla, Sun TV, Sun Radyo ve Radyo Klas’ın Genel Müdür ve Genel yayın Yönetmeni, Radyo Klas Yön. Krl. Başkanı, Ajanspolitik ve Tarımınsesi Türkiye sitelerinin İmtiyaz sahibi ve yayıncısıyım. Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim kurulu üyesiyim ...

bottom of page