Yönetim Kurulu

ÜYE

Fahriye Kutlay ŞENYURT

1967 yılında Mersin’de doğdu.

 

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Mesleğe 1990 yılında Dünya Gazetesi Mersin Bölge Temsilciliği’nde muhabir olarak göreve başladı.2000 yılında Dünya Gazetesi Mersin Bölge Temsilcisi görevini üstlendi ve 19 yıldır bu görevini sürdürüyor. Geçmiş dönem Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde yönetim kurulu üyeliği de yapan Şenyurt aynı zamanda Ekonomi Gazeteciler Derneği(EGD) üyesi. Sürekli Basın Kartı sahibi olan Şenyurt evli ve 2 çocuk annesi.

ÜYE

Mehmet Can BULUT

1952 yılında Tarsus’ta dünyaya geldi. 

Öğrenimini Tarsus’ta tamamlayan Mehmet Can Bulut’un gazetecilik mesleğiyle tanışması 1968 yılında Tarsus Gazetesi’nde matbaa elemanı olarak başladı. Uzun yıllar orada çalıştıktan sonra 1972 yılında vatani görevini yerine getirdi.

Askerden geldikten sonra yeniden Tarsus Gazetesi’ndeki görevinin başına dönen Bulut, daha sonra 1975 yılında Leyla Bulut ile yaşamını birleştirdi ve iki çocuğu dünyaya geldi.

1979 yılında ulusal gazetecilik hayatı Anadolu Ajansı Tarsus temsilcisi olarak başlayan Mehmet Can Bulut, kısa bir süre sonra aynı şekilde Cumhuriyet Gazetesi Tarsus Temsilciliği görevini üstlendi.

1982 yılında yayın hayatına giren Güneş Gazetesi’nin Adana Bölge Müdürlüğü’nde 5 yıl çalışan Bulut, ardından Milliyet Gazetesi Tarsus Temsilciliği görevini üstlendi.

O dönem, kısa bir süre sonra Doğan Medya Grubu çatısı altında olan Hürriyet, Milliyet, Kanal D ve Posta başta olmak üzere birçok yayın organının, Doğam Haber Ajansı çatısı altında birleşmesiyle, bu grubun Tarsus sorumluluğunu üstlendi.

Ulusal medya sorumluluklarının yanı sıra yerelde bir gazete çıkarmaya karar veren Mehmet Can Bulut önderliğinde, 1994 yılının 10 Ocak tarihinde ilk sayısı çıkan Tarsus Akdeniz Gazetesi yayın hayatına başladı. Gazete kesintisiz olarak yayın hayatına devam etmekte.

Mehmet Can Bulut, ulusalda DHA, yerel de Tarsus Akdeniz Gazetesi sorumluluklarının yanı sıra 1996 yılında bölge genelinde etkili yayınları olan Mersin SUN RTV’nin Tarsus Temsilciliği görevini de üstlendi.

ÜYE

Şener MERMER 

01.08.1958 tarihinde  Adana'nın Feke ilçesinde doğdu.

 

İşletme fakültesi mezunu olup, değişik kamu kuruluşlarında 10 yıl çalıştıktan sonra 1987 yılında TRT Çukurova Radyosu'nda göreve başladı. Yayın ve yapım hizmetlerinde 32 yıl görev yaptı.

 

Evli ve iki çocuk babasıdır.

ÜYE

Abdi SATIROĞLU

1960 yılında Rize’de doğdu. İlk okulu Rize’de, ortaokulu Mersin’de okuduktan sonra, eğitimini yarıda bıraktı.

18 yaşında gönüllü askerlik hizmetini bitirdikten sonra 1980 yılında Mersin’e yerleşti. 4 yıl değişik iş kollarını denedikten sonra 1985 yılında gazeteciliğe başladı.

1985 yılında Adana Ekspres Gazetesi’nin Mersin bürosunda muhabir olarak çalışmaya başladı.

4 yıl sonra Adana Bölge Gazetesi’nin Mersin Büro Şefliği’ne atandı. Kısa zamanda Mersin Bölge sorumluluğunu üstlendi. 2000 yılında Adana Bölge Gazetesi’ni kendi isteği ile bırakarak 2 yıl Akşam Gazetesi’nin Mersin temsilciliğini yürüttü.

2002-2009 yılları arası Mersin Karadenizliler Derneği Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra 2010 yılında Boks Federasyonu Mersin İl Temsilciliği’nde Tertip Komitesi’ne seçildi.

 

2002 yılında Mersin Tercüman Gazetesi’ni kurdu. Halen bu gazetenin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenidir.

Sarı Basın Kartı sahibi de olan Satıroğlu, ayrıca 2 dönem Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcılığı yaptı.

 

Satıroğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

75446671_115650873215829_446473295648050

ÜYE

Ali Mutlu DÜDÜKÇÜ

1971 yılında Mersin’de doğdu.

 

Jeoloji Mühendisliği ve Kamu Yönetimi mezunu olup 1998 yılından buyana TÜRKİYE RADYO TELEVİZYON kurumunda çalışmaktadır.

        

Radyo ve Televizyon canlı yayınlarında 12 yıl çalıştıktan sonra 2010 yılından buyana Bilgi Teknolojilerinde görev yapmaktadır.

 

Evli ve bir çocuk babasıdır.

ÜYE

Mehmet MİRAS

Eskişehir Anadolu Üniversitesinde fotoğrafçılık eğitimi aldı.Esas mesleği fotoğrafçılıktır. 

 

Gazetecilik mesleğine ilk olarak Hürriyet Gazetesinde başladı.Haftanın Sesi Magazin  Gazetenin Ankara temsilciliği görevinde bulundu. Kanal 33 ve Kanal 2000 tv’de haber koordinatörlüğü yaptı. Mersin Gazetesi muhabirliğinide yapan Mehmet Miras,  Sabah  Gazetesinde Muhabir olarak  çalıştı.11 yıl boyunca  NTV Mersin Bölge Temsilciliği görevi yapan Mehmet Miras, Doğuş Gurubu yayınları olan NTV National  Geographic gibi bir çok  yayına haber ve fotoğrafları ile katkı sağladı.2001 NTV adına ABD – Irak savaşında  savaş muhabiri olarak görev  aldı. Mehmet Miras 2012 yılında A HABER –ATV ve A Spor Mersin Temsilciliğine getirildi.Halen bu görevi yapmaktadır. Gazeteciler Cemiyeti Yönetim kurulunda 3 kez görev aldı. Cumhurbaşkanlığı  Basın enformasyon tarafından verilen sarı basın kartına sahiptir.

 

Kaplumbağaların hayatlarının araştırmak için Hindistan, ABD,  Meksika, Kostarika, Peru, Japonya'nın okyanus kıyılarında deniz kaplumbağalarının yaşamlarını belgesel gazeteci olarak fotoğrafladı.Uluslararası korumaya yönelik olarakta çalışmalar yaptı.Türkiye’de 2. Deniz kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezinin Mersinde kurulmasında öncü oldu. 

Mehmet Miras bir erkek çocuk babasıdır.