top of page

Yönetim Kurulu

yonetimkurulu-2_edited.jpg

ÜYE

Mehmet Can BULUT

1952 yılında Tarsus’ta dünyaya geldi. 

Öğrenimini Tarsus’ta tamamlayan Mehmet Can Bulut’un gazetecilik mesleğiyle tanışması 1968 yılında Tarsus Gazetesi’nde matbaa elemanı olarak başladı. Uzun yıllar orada çalıştıktan sonra 1972 yılında vatani görevini yerine getirdi.

Askerden geldikten sonra yeniden Tarsus Gazetesi’ndeki görevinin başına dönen Bulut, daha sonra 1975 yılında Leyla Bulut ile yaşamını birleştirdi ve iki çocuğu dünyaya geldi.

1979 yılında ulusal gazetecilik hayatı Anadolu Ajansı Tarsus temsilcisi olarak başlayan Mehmet Can Bulut, kısa bir süre sonra aynı şekilde Cumhuriyet Gazetesi Tarsus Temsilciliği görevini üstlendi.

1982 yılında yayın hayatına giren Güneş Gazetesi’nin Adana Bölge Müdürlüğü’nde 5 yıl çalışan Bulut, ardından Milliyet Gazetesi Tarsus Temsilciliği görevini üstlendi.

O dönem, kısa bir süre sonra Doğan Medya Grubu çatısı altında olan Hürriyet, Milliyet, Kanal D ve Posta başta olmak üzere birçok yayın organının, Doğam Haber Ajansı çatısı altında birleşmesiyle, bu grubun Tarsus sorumluluğunu üstlendi.

Ulusal medya sorumluluklarının yanı sıra yerelde bir gazete çıkarmaya karar veren Mehmet Can Bulut önderliğinde, 1994 yılının 10 Ocak tarihinde ilk sayısı çıkan Tarsus Akdeniz Gazetesi yayın hayatına başladı. Gazete kesintisiz olarak yayın hayatına devam etmekte.

Mehmet Can Bulut, ulusalda DHA, yerel de Tarsus Akdeniz Gazetesi sorumluluklarının yanı sıra 1996 yılında bölge genelinde etkili yayınları olan Mersin SUN RTV’nin Tarsus Temsilciliği görevini de üstlendi.

bottom of page