top of page

Yönetim Kurulu

yonetimkurulu-2_edited_edited.jpg

 BAŞKAN VEKİLİ

 Ali Ekber ŞEN

1963 yılında Varto’da doğdu.

 

1966 Varto Depremi’nden sonra ailesi ile Mersin’e göç etti. İlk orta ve lise eğitimini Mersin’de tamamladı. Çukurova Grup’un Çimsataş Fabrikası Kalite Kontrol Bölümü’nde iki yıl çalışmasının ardından, askerlik görevini yerine getirdi. Mesleğe 1987’de Güneş Gazetesi’nde muhabir olarak başladı. Daha sonra kısa bir süre Milliyet Gazetesi’nde çalıştı. Mersin’de çıkan haftalık İkinci Gün Gazetesi’nde bir süre görev aldıktan sonra iki yıl merkezi Adana’da bulunan bölgesel yayın yapan Çukurova Gazetesi’nde Mersin muhabiri olarak görev yaptı.  Ardından 1989’da Hürriyet Haber Ajansı(HHA) bünyesinde muhabir oldu. 1991 yılında HHA’nın Mersin Temsilciliği görevine getirildi. 1999’da HHA ve Milha birleşmesiyle kurulan Doğan Haber Ajansı’nda atandığı temsilcilik görevini 2017’e kadar sürdürdü. 2017’de emekli olduktan sonra Sözcü Gazetesi Mersin Muhabiri olarak görev aldı.

 

1988’de Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin Basın Özendirme Yarışması’nda “Askeri kaçakçılığı böyle görüntüledik’ haberiyle Yılın Gazetecisi seçildi. Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde yıllarca düzenlenen yarışmalarda çeşitli ödüller aldı.

 

Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde çeşitli dönemlerde başkan vekilliği başta olmak üzere çeşitli görevler üstlendi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti ve TSYD üyesi olan Şen, evli ve iki çocuk babasıdır.

bottom of page